Cyklistický závod Regionem Orlicka 2020

Nejlepší cyklisté juniorské kategorie opět změří síly v našich kopcích

Sportovní klub policie Duha Lanškroun zve příznivce cyklistiky na 34. ročník mezinárodního cyklistického závodu Regionem Orlicka pro kategorii Junior, který se uskuteční v termínu 31. 7. –  2. 8. 2020.   

Hlavním dějištěm závodu bude město Lanškroun a silnice v Pardubickém a Olomouckém kraji.

Jedná se o sportovní akci s dlouholetou tradicí. V minulosti v závodě zvítězili sportovci, kteří nám dělají radost i v současné době. Jen namátkou bych uvedl ty, kteří uspěli v našem závodě a jejichž jména se později objevovala ve výsledkových listinách světových soutěží. V ročníku 2005 zvítězil domácí závodník Leopold Konig, o rok později byl nejlepší slovenský reprezentant Peter Sagan, v ročníku 2011 zvítězil odchovanec našeho klubu Daniel Turek, kterého v roce 2013 nahradil další bývalý závodník našeho klubu Michal Schlégel. Naposledy český závodník vyhrál v roce 2016, kdy se vítězem stal dnešní reprezentant ČR Jakub Otruba.

V závodě startují: Závodníci kategorie Juniorů (U/19) a nejlepší z kategorie Kadetů (U/17). Pořadatel pozval závodníky ze sousedních států.

O start v letošním ročníku projevili zájem týmy z Německa, Rakouska, Slovenska, ale i Belgie, Nizozemí a Finska. Pro ně je připraveno šest soutěží: Soutěž jednotlivců (U/19), Sprinterská soutěž, Soutěž o nejlepšího vrchaře, Soutěž o nejlepšího závodníka Juniora (U/18), Soutěž o nejlepšího Kadeta (U/17) a Soutěž družstev.

Program závodu:

Pátek 31. 7. 2020 Lanškroun

16:00 Představení závodníků, zahájení závodu na náměstí J. M. Marků.

17:00 start I. etapy "Výprachtické" 75 km na okruhu: Lanškroun, Nepomuky, Výprachtice, Heřmanice, Chudoba, Albrechtice, Lanškroun. Na trati jsou v dvě horské prémie na Chudobě v prvním a ve třetím kole, rychlostní prémie bude ve druhém okruhu na příjezdu do Lanškrouna. Okruh absolvují závodníci 3x a v cíli na náměstí J. M. Marků je budeme očekávat v 18:30 – 19:00 hodin.

Sobota 1. 8. 2020 Lanškroun

Je na programu II. etapa "Nepomucká" časovka jednotlivců na trati Lanškroun, Nepomuky a zpět.

Start bude v ulici Kralické u firmy DOTA.  

Jede se na trati uzavřené pro veškerý provoz. Vjezd pro čerpání PHM u Firmy DOTA bude povolen.

Start:  První závodník odstartuje v 9:00 hodin,         Cíl je naplánován na 11:30 hod.

Objízdná trasa pro ostatní dopravu je vedena z Lanškrouna směr Třešňovec a Horní Čermná a na Nepomuky. Obrácený směr vede: Nepomuky, Horní Čermná, Třešňovec, Lanškroun. 

Sobota 1. 8. 2020 15:00 hod. start náměstí Jablonné n/Orlicí - III. etapa - silniční závod

Řazení závodníků na slavnostní start a slavnostní start se uskuteční v prostoru náměstí v Jablonném nad Orlicí. Po něm se vyjede po silnici č. I/11 směr Ostrava. Následuje první horská prémie na Červenovodském sedle, dále obce Červená Voda, Bílá Voda, Bukovice, Olšany, Klášterec, zde trať odbočuje ze silnice  I/11 a stoupá na druhou horskou prémii ve Zborově, následují Horní Studénky, křižovatka Na dole, Jedlí, dále třetí horská prémie v Crhově, potom Cotkytle, a čtvrtá horská prémie na Lázku, následuje sjezd do obce Tatenice a trať pokračuje směr Lubník, Sázava, Lanškroun. V cíli na nám. J. M. Marků budou závodníci očekáváni v 16:45 – 17 hodin. 

Neděle 2. 8. 2020 9:00 hod. start nám. J. M. Marků - IV. etapa - silniční závod

Řazení závodníků na startu bude probíhat za uzavřeného provozu na nám. J. M. Marků.  Trasa IV. etapy je vedena: Výjezd z města po ulici Dobrovského sil. I/43, křiž. ul. Kralická, vlevo po silnici II/311,  dále Nepomuky,  Horní Čermná, Dolní Čermná, Verměřovice,. Letohrad, horská prémie  na Šedivci, vlevo na sil. č. I/11, rychlostní prémie v Žamberku, dále směr Dlouhoňovice, Hejnice, České Libchavy, horská prémie  Rozsocha, dále Rviště,  Libchavy,  Ústí nad Orlicí,  horská prémie na Andrlově chlumu, odtud směr Řetůvka, rychlostní prémie v Řetové,  Přívrat přímo, křiž. Nad Kohoutem, rychlostní prémie na náměstí v České Třebové, dále po sil. I/14 směr Třebovice, Třebovice křiž I/43 vlevo, Damníkov křiž. vpravo, Damníkov, Luková, Lanškroun ul. Husova, křiž. u Penny Market vlevo, Lorencova  alej, kruh. objezd vpravo, cíl na nám J. M. Marků l. V cíli budeme závodníky očekávat v 11:00 hodin.

Pořadatel má povolení k pořádání sportovní akce a ke zvláštnímu užívání silnic I. II. a III. třídy v uvedeném regionu. Závod bude probíhat za běžného silničního provozu, regulace dopravy bude prováděna příslušníky Policie ČR a pořadateli na křižovatkách a na motorkách. Další opatření pro bezpečnost a plynulost silničního provozu bude řešena dle požadavků vzniklé situace pořadatelem závodu.

Zveme všechny příznivce cyklistiky ke zhlédnutí hodnotné sportovní podívané. Prosíme účastníky silničního provozu, kteří se potkají na silnici s konvojem závodu, aby uposlechli pokynů policie a pořadatelů.

Petr Bucháček, ředitel závodu

22. 6. 2020 | Zobrazení: 57x

Obec Albrechtice

Obec Albrechtice se nachází severovýchodně od města Lanškrouna v okrese Ústí nad Orlicí a podle nového uspořádání spadá do Pardubického kraje. Katastrální území zaujímá rozlohu 1007,5 ha. Obec leží v údolí potoka Moravské Sázavy a tvoří bránu do přírodní lokality "Sázavského údolí", hojně navštěvovaného turisty a výletníky. V obci je hlášeno k trvalému pobytu 482 obyvatel.

více informací...

Kontakt

obalkaAlbrechtice 145
56301 Lanškroun

Telefon: 465 322 560
Email: urad@ou-albrechtice.cz

Starosta: Ing. Jaroslav Novák
Místostarosta: Ing. Zdeněk Tejkl

IČO: 00581003
ISDS: 79ga3f5

více informací...

Důležité odkazy

Region Lanškrounsko Dobrovolný svazek obcí Mikroregion Severo-Lanškrounsko
Povodňový plán Albrechtice
G-Obec - Albrechtice

Protipovodňová opatření obce Albrechtice

Projekt Protipovodňová opatření obce Albrechtice (PDF 0,5MB)

logo eu povodne

Tento projekt je spolufinancován Evropskou unií - Fondem soudržnosti v rámci Operačního programu Životního prostředí

© 2014 Obec Albrechtice, Veškerá práva vyhrazena | Realizace HezkéWEBY.cz |
  CzechPoint Titulní stránka
RSS kanál
Mapa stránek
Fotogalerie
Kontakt