Divadlo Hybernia Praha - 29.3.2019 - Doktor OX

Pozvánka na zájezd, který pořádá Obecní úřad Albrechtice dne 29. března 2019 na  muzikálovou komedii  Doktor OX v divadle Hybernia.

Přihlášky na tel. 777 781 344  http://www.doktorox.cz. /ZÁJEZD  OBSAZENÝ/

DOKTOR OX, muzikálová komedie, ve které konečně může každý milovat, koho chce! A nejen to! I myslet si může, co chce! A dělat si může, co chce! Ale nejdřív si musí tuhle svobodu vybojovat…

 

Takovýto zápas proti lidem, kteří by rádi myšlení druhých ovládali k obrazu svému, se lehčeji vyhrává s hrdiny, jakým je mladík Sebastian, hlavní hrdina muzikálové komedie DOKTOR OX. Budoucí student medicíny, milovník všeho dobrého, co život nabízí, hlavně ale duše čistá a nekompromisně svo­bodná v konfliktu s člověkem, kterého Sebastian nejprve pro jeho ušlechtilé záměry obdivuje, ale postupně zjišťuje, že se pod maskou laskavosti skrývá zločinec, jehož jediným cílem je naopak svobodné rozhodování každého jedince ovládat, a to pomocí svého ďábelského vynálezu – to je hlavní motiv příběhu, který se z převážné části odehrává v neznámém, bláznivém městečku Quiqu­endon. Není divu, že si Sebastian svojí přirozenou živelností a svobodomyslností poměrně rychle získá na svoji stranu zejména mladé obyvatele Quiquendonu, kteří byli do jeho příchodu vedením města schválně drženi v nevědomosti nejen o světě, ale o životě vůbec. Příběh se totiž odehrává v naprosto izolovaném prostředí, a to na neznámém ostrově, na kterém Sebastian s doktorem Oxem ztroskotali při cestě balonem. Izolovanost a nevědomost obyvatel, jaké to ideální podmínky pro manipulaci s člověkem! A jaké to ideální podmínky pro pokus doktora Oxe, jehož výsledkem má být možnost masově ovládat myšlení obyvatel! A podmínky jsou ještě příznivější, když doktor Ox k realizaci svého zločinného plánu najde i spolehlivé spolupracovníky z vedení města, kterým by jednotné, poslušné a nikdy neprotestující obyvatelé rovněž vyhovovali. Není divu, že jsou to zejména mladí, kteří nechtějí dopustit, aby jejich myšlení kdokoliv jakkoliv ovládal. Rebelie je přirozenou reakcí, vyhnání doktora Oxe z ostrova také. Člověk, toužící masově ovládat myšlení obyvatel, tedy ostrov opustil. A jsme si jisti, že nepřistál v našem městě? Že v současnosti masově neovládá naše myšlení? Prostředků k tomu má dost…

Libreto a režie tohoto původního českého muzikálu, který je inspirován povídkou Julese Vernea, je dílem zkušeného scenáristy a režiséra Zdeňka Zelenky, autorem hudby je uznávaný skladatel Jiří Škorpík, texty napsal renomovaný textař Boris Pralovszký, autorem zcela originálně pojaté choreografie je Ivana Hannichová.

 

2.1.2019 Jaroslava Ficnerová

Přílohy:
SouborVelikost souboru
Stáhnout soubor (Doktor OX.pdf)Doktor OX431 kB
2. 1. 2019 | Zobrazení: 153x

Obec Albrechtice

Obec Albrechtice se nachází severovýchodně od města Lanškrouna v okrese Ústí nad Orlicí a podle nového uspořádání spadá do Pardubického kraje. Katastrální území zaujímá rozlohu 1007,5 ha. Obec leží v údolí potoka Moravské Sázavy a tvoří bránu do přírodní lokality "Sázavského údolí", hojně navštěvovaného turisty a výletníky. V obci je hlášeno k trvalému pobytu 482 obyvatel.

více informací...

Kontakt

obalkaAlbrechtice 145
56301 Lanškroun

Telefon: 465 322 560
Email: urad@ou-albrechtice.cz

Starosta: Ing. Jaroslav Novák
Místostarosta: Ing. Zdeněk Tejkl

IČO: 00581003
ISDS: 79ga3f5

více informací...

Důležité odkazy

Region Lanškrounsko Dobrovolný svazek obcí Mikroregion Severo-Lanškrounsko
Povodňový plán Albrechtice
G-Obec - Albrechtice

Protipovodňová opatření obce Albrechtice

Projekt Protipovodňová opatření obce Albrechtice (PDF 0,5MB)

logo eu povodne

Tento projekt je spolufinancován Evropskou unií - Fondem soudržnosti v rámci Operačního programu Životního prostředí

© 2014 Obec Albrechtice, Veškerá práva vyhrazena | Realizace HezkéWEBY.cz |
  CzechPoint Titulní stránka
RSS kanál
Mapa stránek
Fotogalerie
Kontakt