Možnosti pomoci Ukrajině - PK

  1. Ubytovací kapacity v obcích - Jak jistě víte, ubytovací kapacity na obcích jsou koordinovány prostřednictvím Pardubického kraje. Kraj velmi promptně zareagoval a už 24.2. byly obce požádány o vytipování možných kapacit a své možnosti posílají přímo na Pk. Bude se ve většině případů zřejmě jednat o přechodné ubytování. Pokud byste chtěli nabídnout své kapacity ozvěte se přímo na krajského koordinátora Ing. Aleše Boňatovského, tel: 724 096 512, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. (vedoucí odboru krizového řízení a tajemník Bezpečnostní rady Pk).
  1. Soukromé ubytovací kapacity mapuje správa uprchlických zařízení MV (http://www.suz.cz/ubytovani-pro-ukrajinske-rodiny/Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.).,
  1. V případě sbírek materiálu můžete buď využít sbírky Českého červeného kříže a města Lanškroun (bude vyhlášena v nejbližších dnech), případně postupovat individuálně. Můžete také využít centrální sbírky materiálu, kterou založila Národní síť MAS (centrální překladiště Prostějov - > doprava směr Užhorod, kde distribuci koordinuje přátelská MAS – viz.seznam níže) -> v takovém případě můžete materiál dovést sem k nám do Žichlínku, a my už se postaráme o distribuci dál. Aktuálně je problém s koordinací na hranicích, proto není dobré vydávat se tam na vlastní pěst.
  2. Přikládáme rozcestník pro možnost pomoci ve sbírkách na pomoc Ukrajině.

28.2.2022 Jaroslava Ficnerová

Přílohy:
SouborVelikost souboru
Stáhnout soubor (Rozcestník sbírky Ukrajina PK.jpg)Rozcestník sbírky Ukrajina PK.jpg85 kB
28. 2. 2022 | Zobrazení: 283x

Obec Albrechtice

Obec Albrechtice se nachází severovýchodně od města Lanškrouna v okrese Ústí nad Orlicí a podle nového uspořádání spadá do Pardubického kraje. Katastrální území zaujímá rozlohu 1007,5 ha. Obec leží v údolí potoka Moravské Sázavy a tvoří bránu do přírodní lokality "Sázavského údolí", hojně navštěvovaného turisty a výletníky. V obci je hlášeno k trvalému pobytu 482 obyvatel.

více informací...

Kontakt

obalkaAlbrechtice 145
56301 Lanškroun

Telefon: 465 322 560
Email: urad@ou-albrechtice.cz

Starostka: Mgr. Petra Cachová
Místostar.: Mgr. Martin Biler, Ph.D.

IČO: 00581003
ISDS: 79ga3f5

více informací...

Důležité odkazy

Region Lanškrounsko Dobrovolný svazek obcí Mikroregion Severo-Lanškrounsko
Povodňový plán Albrechtice
G-Obec - Albrechtice

Protipovodňová opatření obce Albrechtice

Projekt Protipovodňová opatření obce Albrechtice (PDF 0,5MB)

logo eu povodne

Tento projekt je spolufinancován Evropskou unií - Fondem soudržnosti v rámci Operačního programu Životního prostředí

© 2014 Obec Albrechtice, Veškerá práva vyhrazena | Realizace HezkéWEBY.cz |
  CzechPoint Titulní stránka
RSS kanál
Mapa stránek
Fotogalerie
Kontakt