Kaple sv. Anny

Kaple sv. AnnySvatoanenské pouťování v Albrechticích

Kaple sv. Anny v Albrechticích nejen že tvoří dominantu obce je také místem každoročního setkávání občanů u příležitosti konání poutě na sv. Annu a v období vánoc konáním akcí na sv. Štěpána. Obec Albrechtice jako výhradní majitel a provozovatel provádí již celkem 20 let postupnou opravu této dominanty obce. Od opravy dřevěných prvků, tj. oken, dveří, provedení sanačních úprav zděných prvků, rozvodů elektroinstalace, vymalování vnitřních prostor, nová fásáda a také zcela nové pískovcové schodiště, včetně zídky. Veškeré opravy hradila obec ze svého rozpočtu s nepatrným příspěvkem z výtěžků koncertů v této kapli. Náročné byly také úpravy okolo kaple a na nedalekém hřbitově. Vzniklo tím důstojné pietní a také poutní místo. Malé prostory a nestabilní podloží okolo kaple neumožňuje vystavět parkovací místa v této lokalitě. Parkoviště pro navštěvníky kaple je u budovy obecního úřadu (5 minut chůze).

Pouť na sv. Annu a její oslavy byly započaty až po roce 1990, po osamostatnění obce Albrechtice, pořádáním koncertů,mší a pouťových zábav. Pořádatelem koncertů byla nejdříve obec, později pořadatelství převzalo OS Šnek Albrechtice. Tento spolek také organizuje koncerty na sv. Štěpána.

Kromě těchto akcí se v kapli uskutečňují svatby, křty a také pohřby. Všechny tyto aktivity by nebyly možné bez vstřícného přístupu zastupitelstev obce Albrechtice , kteří se tuto památku po předcích snaží zachránit dalším generacím.

Prostory jsou pravidelně otvírány pro veřejnost k nahlédnutí, přijďte si prohlédnout tuto kapli.

http://albrechtice.hezkeweby.cz/index.php/fotogalerie/svatba-v-kapli-sv-anny-15-8-2009

15. 12. 2013 | Zobrazení: 9499x

Obec Albrechtice

Obec Albrechtice se nachází severovýchodně od města Lanškrouna v okrese Ústí nad Orlicí a podle nového uspořádání spadá do Pardubického kraje. Katastrální území zaujímá rozlohu 1007,5 ha. Obec leží v údolí potoka Moravské Sázavy a tvoří bránu do přírodní lokality "Sázavského údolí", hojně navštěvovaného turisty a výletníky. V obci je hlášeno k trvalému pobytu 482 obyvatel.

více informací...

Kontakt

obalkaAlbrechtice 145
56301 Lanškroun

Telefon: 465 322 560
Email: urad@ou-albrechtice.cz

Starostka: Mgr. Petra Cachová
Místostar.: Mgr. Martin Biler, Ph.D.

IČO: 00581003
ISDS: 79ga3f5

více informací...

Důležité odkazy

Region Lanškrounsko Dobrovolný svazek obcí Mikroregion Severo-Lanškrounsko
Povodňový plán Albrechtice
G-Obec - Albrechtice

Protipovodňová opatření obce Albrechtice

Projekt Protipovodňová opatření obce Albrechtice (PDF 0,5MB)

logo eu povodne

Tento projekt je spolufinancován Evropskou unií - Fondem soudržnosti v rámci Operačního programu Životního prostředí

© 2014 Obec Albrechtice, Veškerá práva vyhrazena | Realizace HezkéWEBY.cz |
  CzechPoint Titulní stránka
RSS kanál
Mapa stránek
Fotogalerie
Kontakt