Znak a prapor obce

Znak obce AlbrechticeNa návrh heraldika pana J. V. Pavlů ze Zlína byl navržen nový obecní znak a prapor. Výchozí myšlenkou pro výběr prvků na znaku byl rodový erb generála Laudona, který pobýval v blízkém okolí obce. Další části znaku tvoří prvky z původní obecní pečetě. Obec nemá jinou dominantní věc, kterou by se odlišovala od okolních obcí, protože většina z nich je také obklopena zelení s původním zemědělským zaměřením. Nový znak se stane obecním symbolem Albrechtic, který vychází z historie obce.

Návrh znaku je vytvořen na bílém (stříbrném) podkladě, v pravém horním rohu je radlice a v dolním levém rohu je krojidlo, oboje v červené barvě. Jde o prvky z původní obecní pečetě, znázorňující zemědělský charakter obce. Na praporu obce nejsou tyto znaky, ale pouze dva červené pruhy z levého horního rohu směrem k pravému dolnímu rohu. Zleva zhora - doprava dolů protíná znak modrý pruh, na kterém jsou umístěny tři lví hlavy žluté (zlaté) barvy. Tento prvek vychází z erbu Laudonů. Modrý pruh znázorňuje protékající Moravskou Sázavu.

Schválením návrhu v zastupitelstvu obce začne procedura schvalování znaku, dále bude návrh předán do heraldické kanceláře poslanecké sněmovny, a následně bude slavnostně předán dekret o uznání znaku Albrechtic předsedou poslanecké sněmovny starostovi obce.

15. 12. 2013 | Zobrazení: 8879x

Obec Albrechtice

Obec Albrechtice se nachází severovýchodně od města Lanškrouna v okrese Ústí nad Orlicí a podle nového uspořádání spadá do Pardubického kraje. Katastrální území zaujímá rozlohu 1007,5 ha. Obec leží v údolí potoka Moravské Sázavy a tvoří bránu do přírodní lokality "Sázavského údolí", hojně navštěvovaného turisty a výletníky. V obci je hlášeno k trvalému pobytu 482 obyvatel.

více informací...

Kontakt

obalkaAlbrechtice 145
56301 Lanškroun

Telefon: 465 322 560
Email: urad@ou-albrechtice.cz

Starostka: Mgr. Petra Cachová
Místostar.: Mgr. Martin Biler, Ph.D.

IČO: 00581003
ISDS: 79ga3f5

více informací...

Důležité odkazy

Region Lanškrounsko Dobrovolný svazek obcí Mikroregion Severo-Lanškrounsko
Povodňový plán Albrechtice
G-Obec - Albrechtice

Protipovodňová opatření obce Albrechtice

Projekt Protipovodňová opatření obce Albrechtice (PDF 0,5MB)

logo eu povodne

Tento projekt je spolufinancován Evropskou unií - Fondem soudržnosti v rámci Operačního programu Životního prostředí

© 2014 Obec Albrechtice, Veškerá práva vyhrazena | Realizace HezkéWEBY.cz |
  CzechPoint Titulní stránka
RSS kanál
Mapa stránek
Fotogalerie
Kontakt